آخرین اخبار

برگزاری جلسه کمیته علمی و فناوری ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان آذربایجان شرقی به میزبانی پارک علم و فناوری
تاریخ ایجاد خبر : 1399/1/16
ساعت ایجاد خبر : 23:8
شماره خبر : 1897
اولین جلسه کمیته علمی و فناوری ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان آذربایجان شرقی با حضور روسای و معاونین پژوهشی دانشگاه های استان در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی تشکیل جلسه داد.

بررسی روشهای علمی و اجرایی کنترل و قطع چرخه انتقال بیماری کرونا ، حمایت از طرح های فناورانه مرتبط با  جلوگیری از شیوع و درمان ویروس، استفاده از زیرساختهای و امکانات  مراكز علمي و پژوهشي استان به منظور تجهیز مراکز درمانی، بومی سازی و تولید دارو ها، لوازم بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده و استفاده از ظرفیتهای رسانه ای دانشگاه ها برای اطلاع رسانی صحیح و موثق به جامعه رئوس مذاکرات مطروحه در این کمیته  بود.

در این جلسه 4 محصول تولیدی شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در حوزه مقابله با ویروس کرونا ارائه و مورد بررسی کمیته قرار گرفت. عناوین محصولات ارائه شده در این جلسه به شرح زیر بود.

 

1-  محلول  ضدباكتري و ويروس زیست سازگار بر پایه نانو برای ضدعفونی سطوح ، محصول شرکت دانش بنیان شیمی صنعت رشد سهند

2-  ژل ضدعفونی با پایه الکلی محصول شرکت فناور  ژاوکیمیا

3-  کیت تشخیص ویروس کرونا محصول شرکت علم محور فراژن

4-  ماسک هیتر دار تولیدی شرکت دانش بنیان پویا راهبرد

 

همچنین در این جلسه از تلاش‌های شبانه‌روزی کادرهای پزشکی و درمانی و سایر دستگاه‌های مسئول در مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان تقدیر شد.

گفتنی است کمیته علمی و فناوری مدیریت و مقابله با کرونا یکی از کمیته های زیر مجموعه ستاد استانی مدیریت و مقابله با کرونا در استان آذربایجان شرقی می باشد  كه به منظور استفاده از توان علمي دانشگاهها و مراکز علمی و فناوری استان در مبارزه با ویروس كرونا  تشكيل شده است.